jurgens
Administrator
Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 1634
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Ożarów Maz.
|
Wysłany: Sob 21:19, 04 Paź 2008 Temat postu: Muzyka nie na miejscu 1947-1955. CMUW. 12 X 2008 Warszawa |
|
|
Auditorium Maximum UW (Krakowskie Przedmieście 26/28 )
12 października 2008 r. (niedziela), godz. 19.00
[link widoczny dla zalogowanych]
Wyk.: Krzysztof Herdzin – fortepian, Zbigniew Wegehaupt – kontrabas, Cezary Konrad – perkusja, Chór Kameralny COLLEGIUM MUSICUM UW pod dyrekcją Andrzeja Borzyma.
W programie: pieśni masowe polskiego socrealizmu, polski jazz, przeboje lat 50.
Wstęp wolny.
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tegorocznego cyklu kultura.uw. Muzyka nie na miejscu 1947-1955 to konfrontacja jazzu z socrealizmem, ukazująca mroczne czasy jedynie słusznych pieśni masowych, z drugiej zaś strony – podziemne narodziny polskiej muzyki synkopowanej. Bojowe marsze o socjalizmie, partii i planie, rzewne „żołnierskie” piosenki i „ludowe” melodie o elektryfikacji wyszły spod piór wielu wybitnych kompozytorów – wykona je Chór Kameralny COLLEGIUM MUSICUM UW pod dyrekcją Andrzeja Borzyma. Jazzowe dźwięki w znanych przebojach z tamtych lat przemyci Trio Krzysztof Herdzin – Zbigniew Wegehaupt – Cezary Konrad. Ilustracją dla muzyki będą oryginalne fragmenty audycji z archiwów Polskiego Radia, uzyskane dzięki współpracy z trójkowym „Tym żył świat”. W programie koncertu znajdzie się ciekawy fragment nowej pracy naukowej, poświęconej socrealizmowi w polskiej muzyce.
Koncert, organizowany przez Biuro Promocji UW i Fundację UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW i COLLEGIUM MUSICUM UW, wspierany finansowo przez Miasto Stołeczne Warszawa, odbędzie się 12 października 2008 r. (niedziela) o godz. 19.00 w Auli im. Adama Mickiewicza Auditorium Maximum UW (Krakowskie Przedmieście 26/28 ). Wstęp wolny.
Na kolejny koncert kultura.uw, zatytułowany I umieram z miłości…, zapraszamy 22 listopada (sobota) do Pałacu Tyszkiewiczów UW – usłyszymy tradycyjne pieśni miłosne z hiszpańskiej Galicii z XIII/XIV w., zrekonstruowane i wykonywane przez Paulinę Ceremużyńską z towarzyszeniem dawnych instrumentów.
Ostatnio zmieniony przez jurgens dnia Śro 9:01, 15 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|